Hlavní obsah

Soud potvrdil, že vedoucí pošty křivě vypovídal

Obvodní soud pro Prahu 3 potvrdil roční podmíněný trest pro bývalého vedoucího pošty v Praze 6 Vítězslava Kovaříka, který měl křivě vypovídat v kauze největší poštovní loupeže v české historii. Podle soudu lhal, když vypovídal v procesu s přepadenými pokladníky, kteří byli po loupeži propuštěni z práce. Kovařík dostal roční trest s tříletou podmínkou.

Soud potvrdil, že vedoucí pošty křivě vypovídal

Soud stejný test uložil již v srpnu 2005. Odvolací soud však kvůli formálním a procesním chybám verdikt zrušil a vrátil případ k dalšímu jednání.

Bývalí pokladníci pošty Karel Molodčenko a Helena Baudyšová byli před osmi a půl lety u toho, když tři maskovaní a ozbrojení lupiči ukradli rekordní částku - 28,5 miliónu korun. Lupiče policie nedopadla. Před soudem sice stanula trojice mladíků, vina jim ale nebyla prokázána.

Pošta po útoku propustila pokladníky z práce za to, že nedodrželi bezpečnostní předpisy. Propuštění se bránili u soudu, ten ale v září 2003 rozhodl, že výpověď je platná. Verdikt posvětil i Nejvyšší soud a Ústavní soud.

Nyní po bývalých zaměstnancích pošta u soudu žádá náhradu škody, která se s připočtením soudních nákladů podle Baudyšové vyšplhala na 35 miliónů korun. Bývalí pokladníci tvrdí, že Kovařík u soudu lhal, když řekl, že vydal zákaz otevírání oken. V pátek jim dal soud již podruhé za pravdu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků