Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Seniorka přistihla souseda při krádeži, následný útok nepřežila

Až dvacet let vězení za vraždu, možná i trest výjimečný, hrozí 41letému muži, kterého policie podezírá, že v pátek zavraždil v Hradci Králové 76letou ženu. Muž se k činu doznal. Žena jej podle kriminalistů přistihla, když jí kradl peněženku.

Ilustrační foto. Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Seniorka přistihla souseda při krádeži, následný útok nepřežila

„Na místo byli policisté přivoláni na základě telefonického oznámení. K úmrtí ženy došlo v bytě, kde bydlela sama. Následně nařízená pitva prokázala, že se jednalo o násilnou smrt,“ uvedla policejní mluvčí Magdaléna Vlčková.

Ačkoliv policisté podle ní neměli na počátku mnoho indicií a poznatků, které by je mohly nasměrovat k pachateli, podařilo se jim vytipovat muže, který měl v domě, kde k úmrtí došlo, pronajatý byt a mohl v případu sehrát významnou roli.

„Kriminalisté zjistili, že muž byl v nedávné době v kontaktu s touto ženou. Domlouval s ní záležitosti týkající oprav jejího bytu,“ vysvětlila Vlčková. Hledaného muže se nakonec podařilo vypátrat a zadržet v pondělí v nočních hodinách na Hořicku.

„Muž se v průběhu výslechu k činu doznal,“ dodala Magdalena Vlčková.
Ukázalo se, že se do bytu seniorky dostal lstí s úmyslem odcizit jí peníze. Bohužel v průběhu návštěvy si žena všimla, že jí vzal peněženku, a on ji po následné rozepři fyzicky napadl. Poté z bytu odešel. Seniorce ale způsobil tímto napadením smrtelná zranění.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků