Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Se čtyřmi promile si jel řidič na benzinku pro pivo. A boural

Téměř čtyři promile alkoholu v krvi naměřili v sobotu policisté řidiči, který jel autem na benzinku ve Zlíně pro pivo a u čerpací stanice zastavil nárazem o jiné auto. Opilý řidič jel navíc bez řidičského průkazu, řízení měl zakázáno již sedmkrát a vůz navíc neměl platnou technickou kontrolu.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Se čtyřmi promile si jel řidič na benzinku pro pivo. A boural

„V sobotu odpoledne překvapil ostatní řidiče na čerpací stanici nekoordinovaně jedoucí vůz Škoda Fabia, který zastavil až po nárazu do auta Mitsubishi Outlander stojícího u stojanu. Z Fabie vystoupil řidič, který se sotva držel na nohou. Muž z Mitsubishi hned zavolal policii,“ uvedla v pondělí mluvčí zlínské krajské policie Monika Kozumplíková.

Dechová zkouška ukázala u šestačtyřicetiletého řidiče Škody Fabia hodnotu téměř čtyři promile alkoholu.

„Muž policistům vysvětlil, že si jel s kamarádem jenom koupit další pivo. Policisté zjistili, že přestože řídil, není držitelem řidičského průkazu. A vozidlo, v němž jel, nemá platnou technickou kontrolu. Škoda na obou vozidlech činí asi dvacet tisíc korun,“ přiznala mluvčí.

„Ukázalo se také, že podnapilý řidič měl v minulosti zakázáno řízení již sedmkrát. Nyní je podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Kozumplíková.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků