Hlavní obsah
 

Řidiči u Prahy bourali na čerstvém sněhu. Autobusy a kamiony uvázly v kopcích

Nepříznivé počasí a sníh ruku v ruce s nehodami zkomplikovaly v pátek dopravu u Prahy, policie musela uzavřít například silnici u Chrášťan, kde uvázl kamion a několik autobusů. Cestující museli pokračovat pěšky. Problémy měly i policejní hlídky, když se nemohly k některým haváriím dostat.

 
Řidiči u Prahy bourali na čerstvém sněhu. Autobusy a kamiony uvázly v kopcích

Kvůli nepříznivému počasí a nehodám byla neprůjezdná silnice mezi Chýní a Chrášťany v okrese Praha-západ.

Vše odstartovala havárie osobního vozu, se kterým řidička sjela do zavátého příkopu. O desítky metrů dále se pak srazila další dvě osobní auta. V kopci o dalších sto metrů dále zase uvázl kamion a s ním několik autobusů.

„Říkali mi tady, že už je ta původní nehoda odstraněna, stál jsem totiž pod kopcem, abych neuvízl. Když jsem se pak rozjel, v kopci jsem narazil na kolonu a už jsem se nerozjel," popsal na místě jeden z řidičů.

V kopci hned za kamionem uvázl příměstský autobus, v opačném směru pak zůstaly stát další dva autobusy, které nemohly projet kvůli uvázlým vozům před nimi. Cestující z nich vystoupili a do Chýně se odebrali pěšky.

K uvázlým vozům vyrazili také policisté. Policejní hlídka jedoucí směrem od Chrášťan ale nemohla nijak objet havarované vozy. Směrem od Hostivice a Chýně proto na místo vyjela další policejní hlídka.

Silnice musela být uzavřena, policie ji zprůjezdnila kolem půl šesté večer.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků