Hlavní obsah

Řidiče BMW, který při honičce s policií boural na D5, obvinili ze dvou trestných činů

Ze dvou trestných činů obvinil v úterý vyšetřovatel 28letého Poláka, který s kradeným vozidlem BMW X6 havaroval v pondělí ráno při honičce s policií na dálnici D5 u Mýta na Rokycansku.

Řidiče BMW, který při honičce s policií boural na D5, obvinili ze dvou trestných činů

„Zahájili jsme stíhání pro obecné ohrožení a neoprávněné užívání cizí věci,“ potvrdil Právu rokycanský státní zástupce Milan Pózel s tím, že podá soudci návrh na vzetí obviněného muže do vazby. Hrozí mu až osm let vězení.

Cizinec ujížděl více než dvousetkilometrovou rychlostí po dálnici z Německa do Čech. Pronásledovali ho němečtí policisté, ke kterým se později přidali i čeští kolegové. Řidič jel nejprve po dálnici ve směru na Prahu,  u Berouna z ní sjel a posléze na ni zase najel do opačného směru na Rozvadov.

„U 47. kilometru se  bočně srazil s náklaďákem, což automobil roztočilo a skončil ve středových svodidlech,“ uvedla policejní mluvčí martina Korandová.

BMW po honicce a nehode na D5

Foto: Pavel Jaňurek, Novinky

Ze záznamu dálniční kamery, která hrozivě vypadající nehodu zachytila, je patrné, že řidič z havarovaného auta vyběhl a zmizel do lesa. Policisté ho následně vypátrali. Podle informací Práva byl řidič pod vlivem pervitinu.

Zda Polák vozidlo přímo ukradl, není jasné, pravděpodobnější variantou je, že šlo najatého řidiče na jeho převoz.

Nehoda německého BMW na dálnici D5

Video: Patrik Biskup, Právo

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků