Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Řidič usnul, jeho auto skončilo na střeše na kolejích přímo před vlakem

Na střeše přímo před koly rychlíku skončilo v sobotu ráno na Mladoboleslavsku auto, jehož řidič usnul za volantem. Podle mluvčího krajské policie Pavla Truxy měl motorista štěstí, při srážce s vlakem neutrpět vážná zranění.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Řidič usnul, jeho auto skončilo na střeše na kolejích přímo před vlakem

Kvůli nehodě byl přerušen provoz na trati mezi Prahou a Turnovem, místo vlaků musely vyjet autobusy.

Nehoda se stala před osmou hodinou ráno na železničním přejezdu u Dolního Slivna. "Řidič usnul, a kvůli tomu pak naboural do návěstí. Vůz se převrátil na střechu na koleje," popsal nehodu Truxa. S autem se potom střetl rychlík jedoucí do Prahy.

"Muž utrpěl celkové zhmoždění těla a zlomeninu horní končetiny a byl při vědomí transportován do vinohradské nemocnice v Praze," sdělila mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Výstražný semafor na přejezdu podle Drážní inspekce ve chvíli srážky fungoval. "Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací bez závor, přičemž dle zjištění na místě bylo zabezpečovací zařízení v době nehody v činnosti," sdělil mluvčí inspekce Martin Drápal. Škody na vlaku, trati i autě podle něj činí dohromady asi 230 tisíc korun.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků