Hlavní obsah
 

Řidič bez papírů chtěl hlídce ujet přes koleje. Zaklínil se a auto smetl vlak

Místní známou firmu pronásledovali v noci na pátek policisté v Lysé nad Labem na Nymbursku. Řidič bez řidičského průkazu chtěl hlídce ujet přes koleje. Auto se ovšem zaklínilo a posádka stačila jen na poslední chvíli utéct před vlakem.

 
Řidič bez papírů chtěl hlídce ujet přes koleje. Zaklínil se a auto smetl vlak

Muži zákona chtěli auto zastavit v 1.19, protože měli podezření, že za volantem sedí 29letý muž, který nemá řidičské oprávnění. Auto sledovali bez výzev k zastavení, když řidič zřejmě začal zmatkovat a sjel ze silnice do pole.

Ujíždějící řidič si nejspíš myslel, že železniční koleje přejede, auto na nich ale uvízlo. Posádka stačila vystoupit těsně před nákladním vlakem.

„Dechová zkouška řidiče byla negativní, test na drogy byl ale pozitivní. Jakou drogu požil, se zjistí až z odebrané krve. Případem se bude zabývat správní orgán, který uloží sankci za řízení pod vlivem drog, jelikož zde se dá uložit vyšší pokuta než v případě řízení bez řidičského průkazu,“ vysvětlila Novinkám mluvčí policie Petra Potočná.

Dále dodala, že může dojít ještě k překvalifikování na trestný čin.

Na lokomotivě vznikla škoda 500 tisíc korun, které budou České dráhy požadovat po řidiči. Auto, které nemělo platnou technickou kontrolu, z kolejí vyprostili až přivolaní hasiči.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků