Hlavní obsah

Pyrotechnici nařídili částečně evakuovat dvě obce v okolí Vrbětic

Obce kolem Vrbětic na Zlínsku, kde minulý čtvrtek vybuchl muniční sklad, budou v nejbližších dvou dnech evakuovány. Opatření ve středu nařídili pyrotechnici, protože se ukázalo, že kolem místa výbuchu je potřeba rozšířit bezpečnostní perimetr.

Pyrotechnici nařídili částečně evakuovat dvě obce v okolí Vrbětic

Ve čtvrtek bude evakuována jihozápadní část obce Lipová, severozápadní část Vlachovic a severní část Vlárských strojíren. V pátek budou evakuovány Vrbětice a celý areál Vlárských strojíren.

Evakuace se bude týkat všech obyvatel a bude trvat vždy daný den v době od 7 do 16, takže odpoledne se lidé budou moci vrátit domů. V obci Lipová žije celkem kolem 300 lidí, Vlachovice mají asi patnáct set obyvatel.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

Opatření bylo projednáno ve středu se starosty obcí ve Valašských Kloboukách. Obyvatelé jsou průběžně informováni. Na místo budou přistaveny autobusy a sanitní vozy. V oblasti bude upraven režim dopravy.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků