Hlavní obsah
Ondřej Tulej před ostravským krajským soudem Foto: Aleš Honus, Právo

Při rvačce bodl protivníka do srdce, dostal 12 let vězení

Na dvanáct let poslal ve středu ostravský krajský soud do vězení devatenáctiletého Ondřeje Tuleje. Mladík loni v září v Karviné během potyčky o 200 korun zavraždil jednoho muže a druhého zranil nožem. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný i státní zástupce si vzali lhůtu na rozmyšlenou.

Ondřej Tulej před ostravským krajským soudem Foto: Aleš Honus, Právo
Při rvačce bodl protivníka do srdce, dostal 12 let vězení

Loni ráno 12. září Tulej s kamarádem odjeli autobusem do Karviné. Tam vyhledali ženu, které předali 200 korun. Podle soudu není jasné, zda chtěli nakupovat drogy, či platili za sexuální služby. Žena zmizela s penězi v nedalekém bytě a delší dobu se neukázala.

Když se dvojice domáhala peněz, dostala se do konfliktu s druhem ženy. Tulejův kamarád se s ním pustil do pěstního souboje. Když začal prohrávat a vypadalo to, že potyčka skončí, vytáhl Tulej z kapsy otvírací nůž s čepelí dlouhou osm centimetrů a kamarádova soka bodl do zad.

Jakmile to viděl známý pobodaného, rozběhl se mu na pomoc. Tuleje srazil pěstí k zemi a klekl na něj. Nato jej Tulej několikrát bodl nožem do hrudníku. Jedna ze čtyř ran zasáhla srdce. Na její následky muž krátce po útoku zemřel.

Soud nepřijal Tulejovo tvrzení, že se jen bránil útoku. Podle soudu naopak obžalovaný vyostření potyčky vyprovokoval, neboť zbytečně a zákeřně zasáhl do rvačky, která už končila. Útok na Tuleje pak soud vyhodnotil jako snahu bránit pobodaného muže.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků