Hlavní obsah

Při požáru opuštěného domu v Praze zemřel člověk

Hasiči v noci na středu vyjížděli k požáru v Praze 4 do ulice u Mýdlárny. Hořela montovaná budova používaná jako archiv. Mluvčí pražských hasičů Vít Pernica Novinkám sdělil, že uvnitř budovy byl nalezen mrtvý člověk.

Při požáru opuštěného domu v Praze zemřel člověk

Domek sloužil jako archiv zdravotní dokumentace. První patro montovaného domu z větší části shořelo. Při následném prohledání budovy našli policisté s hasiči na místě tělo muže neznámé totožnosti.

"Jednalo se pravděpodobně o člověka bez trvalého přístřeší, který v domě přebýval. Policisté nyní ověřují jeho totožnost a policejní komisař nařídil soudní pitvu, která by měla stanovit přesnou příčinu úmrtí. Prvotní ohledání rovněž nasvědčuje skutečnosti, že požár kdosi založil úmyslně," uvedl mluvčí pražské policie Ladislav Bernášek.

K objasnění události by mohla přispět i výpověď padesátiletého slovensky hovořícího svědka, kterého policisté na místě zajistili. Škoda dosáhla zhruba jednoho miliónu korun. Po možném žháři policisté pátrají.

Záchranáři po příjezdu k ohni zjistili, že plameny už zasáhly velkou část objektu. Přesto se jim podařilo dostat požár brzy pod kontrolu. Na místě zasahovali profesionální hasiči i jednotka dobrovolných hasičů z Chodova.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků