Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Policisté zadrželi pašeráka hašiše, když trávil dovolenou na Lipně

Jihočeským policistům se podařil ve středu husarský kousek. V Lipně nad Vltavou zatkli osmapadesátiletého cizince, na nějž byl vydán evropský zatykač už v roce 2006 v Německu. Měl se, jak Právu sdělila krajská policejní mluvčí Štěpánka Uhlířová, v minulosti podílet na pašování většího množství drog, konkrétně hašiše. Mohlo jej být až kolem půl tuny.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Policisté zadrželi pašeráka hašiše, když trávil dovolenou na Lipně

„Muže vypátrali policisté z oddělení kontroly pobytu a pátrání. Do jejich popisu práce patří kromě jiného i pátrání po cizincích, na které byl vydán Evropský zatýkací rozkaz. Cizinec přicestoval během uplynulého víkendu na území naší republiky ze Slovenska a zamířil na jih Čech. Ubytoval se ještě s dalšími lidmi na Lipně, kde chtěl pravděpodobně strávit dovolenou,“ uvedla Uhlířová.

Upřesnila, že ve středu ráno přijeli policisté do ubytovacího zařízení, v němž se muž zdržoval a zatkli jej. Protože se bránil, použili v souladu se zákonem donucovací prostředky – včetně hrozby střelnou zbraní. „O zadržení jsme informovali národní centrálu SIRENE. Cizinec je v současné době ve vyhošťovací vazbě a bude vydán do Německa,“ upřesnila krajská policejní mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků