Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policisté z Orlickoústecka psali léta nenávistné komentáře o islámu

Dva policisté z Orlickoústecka psali několik let na Facebook nenávistné komentáře o islámu. Loni je obvinila Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), podle soudu se ale trestného činu nedopustili. Policie s nimi teď vede kázeňské řízení.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policisté z Orlickoústecka psali léta nenávistné komentáře o islámu

Policisté byli podezřelí z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny osob. „Konkrétně šlo o nevhodné příspěvky zveřejněné v internetovém prostředí. Proti jednomu jsme zahájili trestní stíhání v červnu a proti druhému v září roku 2019," řekla mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. O případu informoval v pondělí Deník N.

Oba případy posuzoval v první polovině letošního roku soud v Ústí nad Orlicí a následně i odvolací soud. Shodně konstatovaly, že policisté mají extremistické názory, o trestný čin ale podle soudů nešlo.

V jednom rozsudku soud poznamenal, že obžalovaní jsou v hodnocení islámu nevzdělaní a nezvládají záplavu informací ohledně tohoto náboženství, uvedl Deník N.

Policisté po rozhodnutí soudu čelí od 3. září kázeňskému řízení, oba pracují na územním odboru Ústí nad Orlicí. Jeden policista psal komentáře proti islámu a muslimům od července 2017 do května 2018, druhý od listopadu 2015 do května 2018. Mluvčí policie Markéta Janovská řekla, že kázeňské řízení je neveřejné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků