Hlavní obsah
Ostravští policisté upozorňují návštěvníky Vodního světa v centru Ostravy na nebezpečí krádeží a rozdávají jim letáky. Foto: Aleš Honus, Právo

Policisté v Ostravě rozdávají na koupalištích básničky

Letáky s humornými básničkami začali na koupalištích v Ostravě rozdávat místní policisté. Touto neobvyklou formou chtějí upozornit návštěvníky plováren, aby si lépe dávali pozor na své osobní věci a předcházeli tak krádežím.

Ostravští policisté upozorňují návštěvníky Vodního světa v centru Ostravy na nebezpečí krádeží a rozdávají jim letáky. Foto: Aleš Honus, Právo
Policisté v Ostravě rozdávají na koupalištích básničky

"Humorné pojetí se ukázalo na preventivních akcích účinným i v minulosti, například u projektu Vem si mě, zaměřeného na krádeže věcí z vozidel. Vtipná forma upoutá pozornost lidí lépe než pouhé opakování nezáživných tvrzení,“ vysvětlila mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Policejní verše pro Ostravany na koupališti

Máš-li věci bez dozoru,

zloděj už je na obzoru.

Koupaliště plné lidí,

mezi nimi zloděj slídí.

Na největším ostravském koupališti v Ostravě-Porubě sice policisté vykonávají každodenní dohled, podle nich ale není reálné uhlídat bez dozoru odložené věci tisíců návštěvníků.

"Navíc značný počet návštěvníků zamíří na koupaliště s cennostmi, několika mobilními telefony i platebními kartami s uvedeným PIN. Výjimkou nejsou různé šperky či elektronika, zůstávající na dece bez dohledu majitele,“ řekla mluvčí.

Ostravští policisté upozorňují návštěvníky Vodního světa v centru Ostravy na nebezpečí krádeží a rozdávají jim letáky.

Foto: Aleš Honus, Právo

Ve srovnání s minulou sezónou není počet nahlášených případů krádeží na ostravských koupalištích nijak vysoký, letos šlo zatím jen o 15 případů. Dá se ovšem předpokládat, že většinu krádeží lidé nenahlásí.

"Krádeže na koupalištích představují jen minimální podíl ze všech vyšetřovaných případů. Nicméně taková krádež určitě znepříjemní všem poškozeným život. Proto ani tato trestná činnost není pro policisty zanedbatelná a snaží se občanům pomoci i podobnými preventivními akcemi,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků