Hlavní obsah
Michal Baker krade domácí metu Foto: Pavel Chorobik

Policista je podezřelý, že obstarával drogy mladistvým

Na policejním oddělení v Chomutově slouží strážce zákona, který pravděpodobně užívá drogy, které navíc zřejmě několik let opatřoval dalším narkomanům. Někteří z jeho klientů nebyli ještě ani plnoletí. Třicetiletého policejního inspektora vyšetřuje Inspekce ministra vnitra.

Michal Baker krade domácí metu Foto: Pavel Chorobik
Policista je podezřelý, že obstarával drogy mladistvým

"Případ jsme uzavřeli a navrhli státnímu zástupci, aby policistu obvinil z trestného činu nedovolené výroby a držení omamných a psychotropních látek," řekl v pondělí ředitel Inspekce ministra vnitra Miroslav Borník. Případ inspekce kvalifikovala podle závažnějšího paragrafu s ohledem na to, že policista měl drogy opatřovat mladistvým. Za to mu v případě uznání viny hrozí až deset let vězení.

Borník nechtěl k případu sdělit podrobnosti s tím, že je to už v kompetenci státního zástupce, který má k dispozici celý vyšetřovací spis. Podle jiného zdroje policista fungoval od roku 2000 jako příležitostní dealer pervitinu, který si údajně obstarával jak pro sebe, tak pro další zájemce, z nichž některým nebylo ještě osmnáct let.

Státní zástupce Jan Hudzieczek, který vyšetřování kauzy dozoruje, řekl, že se zatím ještě nerozhodl, zda podezřelého policistu obviní z trestného činu. "Vyhodnocuji důkazy. Zatím k tomu nemohu podat žádnou informaci," sdělil žalobce.

Zástupce okresního policejního ředitele v Chomutově Jaroslav Kohout uvedl, že o případu zatím nic neví. "V minulosti jsme propustili jednoho našeho policistu, který byl zapleten do distribuce drog na pražské policejní škole," dodal Kohout.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků