Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Policie zasahuje na několika místech Česka

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) v úterý zasahuje na několika místech v Česku, podrobnosti kriminalisté nesdělili. Podle prvotních informací měli v plánu i domovní prohlídku advokátní kanceláře, mluvčí policie to ale později odmítl. Podle informací Práva by se případ mohl týkat daňových úniků.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Policie zasahuje na několika místech Česka

O zásahu informovala v úterý ráno ČT24 bez dalších podrobností. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej rovněž žádné detaily k zásahu nesdělil, konstatoval pouze, že probíhají úkony trestního řízení. Informaci o prohlídce v jedné kanceláři popřel. „Žádné prohlídky advokátní kanceláře neděláme," uvedl Ibehej.

Případ dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Olomouci. Podle zdroje Práva by se mohl týkat daňových úniků a zřejmě jde spíše o „menší kauzu“. Policisté a státní zástupci dělají na několika místech domovní prohlídky.

Nemělo by se tedy jednat o kauzu veřejných zakázek v Brně, kde policisté zasahovali na začátku března. Mluvčí České advokátní komory Iva Chaloupková Novinkám řekla, že podrobnosti o jednotlivých případech nemají.

„V podobných případech poskytujeme součinnost policii, ale předem nemáme žádné informace o případu ani o místě, kam se pojede. Veškeré informace poskytuje státní zastupitelství,“ uvedla Chaloupková.

Na více místech současně policisté z útvaru zasahovali i počátkem března. Tehdy přišli do pražského sídla firmy Kapsch a do bytu jejího ředitele, do Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v Brně, na radnici městské části Brno-střed, k místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi nebo k vlivnému sportovnímu manažerovi Miroslavu Černoškovi v Prostějově.

Podle tehdejších informací Ibeheje policisté konali ve dvou samostatných trestních věcech. V souvislosti s veřejnými zakázkami městské části Brno-střed pak obvinili devět lidí z účasti na zločinecké organizované skupině, zjednání výhody při zadávání veřejných zakázek a z úplatkářských trestných činů. Ve vazbě skončilo pět stíhaných a hrozí jim 10,5 roku až 16 let vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků