Hlavní obsah
Policisté na Staroměstském náměstí zadrželi přes sto demonstrantů Foto: Novinky

Policie zadržela na Staroměstském náměstí přes sto demonstrantů

Policie zadržela po nedělní demonstraci na pražském Staroměstském náměstí přes sto protestujících. Podezírá je z výtržnictví, násilí proti úřední osobě či z neuposlechnutí výzvy.

Policisté na Staroměstském náměstí zadrželi přes sto demonstrantů Foto: Novinky
Policie zadržela na Staroměstském náměstí přes sto demonstrantů

O počtu zadržených informovala mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Připomněla, že dalších 50 lidí zajistila policie ještě před akcí. Podle mluvčí utrpěla při bitce vyvolané fotbalovými chuligány zranění dvacítka policistů.

„Zajištěné osoby policisté stále převážejí na služebny, kde s nimi provádějí další úkony,” popsala Kropáčová v neděli před osmou večerní. Zdůraznila, že hooligans zaútočili na policisty zcela bezdůvodně. Policie pak proti fanouškům použila donucovací prostředky: slzný plyn, vodní dělo, zásahové výbušky, koně i vozidla.

Tři zasahující policisté skončili v nemocnici. Většina zraněných policistů utrpěla podle mluvčí taková zranění, která si nevyžádala okamžité ošetření na místě. Proto je záchranná služba oficiálně neeviduje mezi svými devíti zraněnými lidmi, vysvětlila Kropáčová.

Odpolední demonstraci svolanou jako protest proti vládním koronavirovým opatřením organizátoři předčasně ukončili. Na náměstí se totiž sešlo několikanásobně více lidí než povolených 500. Většina z nich neměla roušky a nedodržovala předepsané rozestupy. Policie zasáhla až poté, co ji po skončení akce začali někteří účastníci napadat.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků