Hlavní obsah

Policie hledá muže, který obtěžoval dívky na Černém Mostě

Pražská policie pátrá po muži, který ve čtvrtek sexuálně obtěžoval hned dvě nezletilé dívky na Černém Mostě. Kriminalisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc, lidé mohou informace k hledanému muži oznámit na lince 158.

Policie hledá muže, který obtěžoval dívky na Černém Mostě

První z případů se stal po poledni, druhý odpoledne. Policisté v oblasti ihned posílili hlídky v ulicích a kriminalisté začali po muži pátrat. V obou případech si pachatel vybral za cíl nezletilé slečny.

V prvním obtěžoval dívku ve chvíli, kdy venčila psa na cyklostezce poblíž ulice Arnošta Valenty. Uchopil ji za ruku ve chvíli, kdy měl obnažené přirození. Dívka se naštěstí muži vysmekla a utekla.

Druhý incident se odehrál nedlouho před tři čtvrtě na čtyři odpoledne poblíž ulice Generála Janouška. Tentokrát pachatel obtěžoval nezletilou dívku s nožem v ruce. „Poškozenou nejprve uchopil za ústa a zatáhl ji do sklepních prostor jednoho z domů, kde ji začal osahávat. I v tomto případě měl obnažené přirození. Obě dívky vyvázly z popisovaných incidentů bez zranění,“ řekl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

Na popisu se dívky shodly

Kriminalisté se domnívají, že se v obou případech jedná o shodného pachatele. Tuto domněnku podporují popisy pachatele, které obě dívky nezávisle na sobě kriminalistům uvedly.

Pachatele popsaly jako muže v přibližném věku 30 – 40 let, střední, štíhlé, 180 – 190 cm vysoké postavy, který měl krátké tmavé vlasy. I v popisu oblečení se obě dívky téměř shodly. Uvedly, že byl oblečen do červeného trika či mikiny a šedých, až černohnědých kalhot.

„Kriminalisté se obracejí na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po zmiňovaném pachateli. Jakékoliv poznatky a informace k popsaným událostem mohou občané předat policistům cestou linky 158,“ doplnil Hulan.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků