Hlavní obsah
Foto: Jaroslav Elfmark

Policie: Fiktivní agentura podvedla Fleret i Trošku

Z podvodu a porušování autorského práva obvinili ve čtvrtek policisté muže a ženu, kteří sjednávali např. vystoupení skupiny Fleret či Zdeňka Trošky. Vystupovali jako zástupci agentury, která neexistovala.

Foto: Jaroslav Elfmark
Policie: Fiktivní agentura podvedla Fleret i Trošku

"Z podvodu a porušování autorského práva obvinili policisté muže a ženu, kteří sjednávali vystoupení hudebních skupin či známých osobností na Českobudějovicku, aniž by jim pak smluvenou částku zaplatili. Způsobili tím škodu 86 000 korun," uvedla českobudějovická policejní mluvčí Alena Toningerová.

Dvaatřicetiletá žena a o pět let starší muž podnikali bez živnostenského oprávnění. "Opatřili si dvě záhlavní razítka a jako zástupci nezaregistrované a smyšlené Agentury LION sjednávali obchody," uvedla mluvčí.

Účinkujícím podle policie nezaplatili a peníze, které získali od návštěvníků, použili pro svoji potřebu. Obvinění pořádali hlavně country bály a koncerty. K poškozeným patří například Jarmila Šuláková a skupina Fleret, která vystupovala loni v prosinci v kulturním domě BB Centrum Gerbera v Českých Budějovicích.

Honoráře 33 600 korun se dosud nedočkali, dalších 10 000 korun činí dluh za ozvučení a pronájem sálu. Obětí podvodu se stal i režisér Zdeněk Troška, kterému prý obviněný muž za vystoupení v prosinci loňského roku slíbil 30 000 korun.

S účetnictvím se neobtěžoval

Podle policie už věděl, že nemá na zaplacení, protože ještě neuhradil dluhy z předchozí obdobné činnosti. "Předpokládaný zisk se nekonal, náklady částku převýšily. Vzhledem ke špatné evidenci je však nešlo ani pořádně vyčíslit. Dohodnutou částku obviněný neuhradil ani po dalších urgencích," dodala Toningerová.

Upřesnila, že obvinění si nevyžádali ani souhlas k užití chráněných autorských děl a neodvedli poplatek za provozování děl ve prospěch Ochranného svazu autorského.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků