Hlavní obsah

Policie bude na začátku školního roku střežit přechody

Policejní prezident vyhlásil celorepublikovou dopravně-bezpečnostní akci zaměřenou na přechody. Policisté budou sledovat obě strany - dodržování pravidel ze strany řidičů i chodců. Dalším jejich úkolem bude informování o významu dětských sedaček.

Policie bude na začátku školního roku střežit přechody

Ve dnech 1. až 2. 9. 2005 proběhne celostátní akce související s bezpečností dětí při nástupu do škol. Policisté budou dohlížet na bezpečnost dětí především na přechodech pro chodce v blízkosti základních škol.

"Letos se bude kontrolovat, ale i rozdávat," říká severočeská policejní mluvčí Jana Matonohová. Kontrolovaní řidiči prý dostanou figurku pásovce Eliho, který je maskotem kampaně. Dalším tématem, na které se policie zaměří, jsou dětské autosedačky. Řidiči obdrží letáček, ve kterém si mohou přečíst, proč používat autosedačku a jaká jsou základní pravidla pro její výběr.

Děti, které cestují v osobním automobilu bez autosedačky nebo nejsou jinak připoutány, se velmi často stávají obětmi dopravních nehod. "Jen na silnicích v bývalém severočeském kraji kvůli tomu loni zemřely 3 děti. Za letošní první pololetí máme již jednu dětskou oběť," dodala severočeská mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků