Hlavní obsah

Podvod s nájmem v Praze: Muž vybíral kauci, v bytě ale bydlel nic netušící majitel

Kriminalisté pátrají po muži podezřelém z podvodu kolem pronájmu. Podle policie oklamal několik zájemců o bydlení. Údajně nabízel pronájem bytu v Hostivaři, vybíral kauce a první nájem, měl i klíče. Noví nájemníci ale při nastěhování našli místo nového zázemí skutečného majitele bytu, který o ničem nevěděl. Muže zachytily při jednání s poškozenými kamery.

Podvod s nájmem v Praze: Muž vybíral kauci, v bytě ale bydlel nic netušící majitel

Neznámý muž podle kriminalistů vylákal peníze od tří lidí a přišel si na více než 60 tisíc korun.

„Poškození zareagovali na inzerát na internetu, ve kterém byl nabízen byt 1+kk v Hornoměcholupské ulici v Praze 10 za 11 tisíc měsíčně,“ sdělil v pátek mluvčí policie Jan Daněk.

V průběhu vyřizování se vše jevilo jako obvyklý postup: setkání, prohlídka bytu, sepsání smlouvy a zaplacení prvního nájmu plus kauce. „Jenže zádrhel nastal v okamžiku, kdy mělo o pár dní později dojít k nastěhování do bytu. Dveře totiž otevřel jeho majitel, který o ničem nevěděl, a jednalo se úplně o někoho jiného, než s kým zájemci jednali,“ upřesnil mluvčí.

Muž podezřelý z podvodu se ke klíčům, díky kterým mohly proběhnout prohlídky, podle kriminalistů dostal v souvislosti s tím, že byt byl v minulosti nabízen ke krátkodobým pronájmům přes internetovou aplikaci.

Policie případ vyšetřuje jako podvod, za což údajnému pachateli podle Daňka hrozí před soudem až tříletý trest. „Muže zachytily při jednání s poškozenými kamery a nyní známe jeho podobu. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ uvedl mluvčí.

„Jednalo se o muže ve věku kolem 45 až 50 let, vysokého asi 170 cm, měl šedé krátké vlasy a řidší vous na bradě. Byl silnější postavy a kulhal,“ dodal mluvčí.

Kriminalisté varují zájemce o bydlení, aby při zařizování podnájmu pro jistotu ověřovali na katastru nemovitostí majitele bytu. Při sepisování smlouvy je dobré chtít vidět od nabízejícího doklad totožnosti.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků