Hlavní obsah
Pes podle policie trpěl hlady a žízní. Foto: Policie ČR

Zamčený pes pošel hlady a žízní. Hradecká policie obvinila muže z týrání

Královéhradečtí kriminalisté obvinili 37letého muže, který je podezřelý z týrání zvířete. Podle vyšetřovatelů nechal v bytě zavřeného křížence labradora, který uhynul hlady a žízní. Muži hrozí až tříleté vězení.

Pes podle policie trpěl hlady a žízní. Foto: Policie ČR
Zamčený pes pošel hlady a žízní. Hradecká policie obvinila muže z týrání

Policisty do paneláku v Třebeši přivolal v polovině května mužův soused. Z bytu se šířil silný zápach a kolem dveří byl roj much. „Po otevření bytu hlídka mezi kuchyňskou linkou a sporákem našla kadáver psa v pokročilém stadiu mumifikace. Všude po podlaze byly skvrny moči a velké množství exkrementů,“ sdělila v pátek mluvčí policie Iva Kormošová.

„Soudní znalec zjistil, že k úhynu křížence plemena Labradorský retrívr a Kavalír King Charles španěl došlo dva až tři měsíce před jeho nálezem,“ upřesnila mluvčí.

Podle závěrů znalce neměl pes dostatek pohybu a docházelo u něj ke zdravotním poruchám vlivem hladu a žízně, což mu způsobilo bolesti a stres. „Vše dohromady působilo psu příkoří a utrpení trýznivým způsobem,“ dodala Kormošová.

Vyšetřování ukázalo, že se muž loni v létě z bytu odstěhoval a psa tam nechal samotného. Zpočátku chodil zvíře krmit a venčit, frekvence návštěv se ale postupně tenčila, až nedocházel vůbec.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků