Hlavní obsah
Foto: Milan Vojtek, Právo

Pendolino srazilo na Šumpersku dva lidi, přebíhali trať

Vlak Pendolino srazil ve čtvrtek večer u Zábřehu na Moravě na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou dva lidi, na místě zemřeli. Právo o tom v pátek informoval mluvčí Zdravotnické záchranné služby Olomouckého kraje Pavel Vysloužil.

Foto: Milan Vojtek, Právo
Pendolino srazilo na Šumpersku dva lidi, přebíhali trať

„Projíždějící rychlovlak srazil dva lidi zhruba 200 metrů od železniční stanice Zábřeh. Posádka zábřežské ZZS bohužel nemohla sraženým nijak pomoci. Těla byla v takovém stavu, že je nebylo možno na místě identifikovat,“ uvedl mluvčí.

Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala se obě osoby pohybovaly v nepřístupném místě. „Ti lidé tam neměli co dělat,“ zdůraznil mluvčí. Vlak, který osoby srazil, jel z Prahy do Bohumína.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

„Strojvedoucí uvedl, že viděl před vlakem dvě osoby, které přebíhaly z levé strany kolejí na pravou. V daný okamžik uvedl v činnost rychlobrzdu a vlak po ujetí 857 metrů zastavil. Na místě bylo zjištěno, že dvě osoby utrpěly devastující zranění neslučitelná se životem. Ve věci byla nařízena soudní pitva, kdy se zjišťuje pohlaví a totožnost osob. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní,“ sdělil Právu policejní mluvčí Josef Bednařík.

Provoz na trati byl kvůli nehodě na zhruba tři hodiny zastaven.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků