Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Celní úřad pro Středočeský kraj

Rozmohlo se pašování cigaret z Čech do Německa. Lidé pašeráky hojně udávají

Německá policie stále častěji hlásí případy, kdy pašeráci kvůli uzavřeným přechodům s Českem a Polskem přenášejí cigarety přes zelenou hranici. Informoval o tom deník Mittelbayerische Zeitung. Česko stejně jako Polsko uzavřelo z karanténních důvodů kvůli koronaviru hranice a přejezd umožňují jen přes vybrané přechody.

Ilustrační foto Foto: Celní úřad pro Středočeský kraj
Rozmohlo se pašování cigaret z Čech do Německa. Lidé pašeráky hojně udávají

Ve čtvrtek zastavili policisté u bavorského Waldmünchenu nedaleko Domažlic jednoho Němce a tři Čechy, kteří se po počátečním vymlouvání přiznali, že byli v Česku nakoupit levnější cigarety. Protože kuřivo nebylo jen pro jejich osobní potřebu, policisté ho zabavili. Muži se navíc budou zodpovídat za porušení nařízení, které pohyb mimo domov omezuje jen na odůvodněné případy.

Tip na čtveřici dostala policie od místní občanky. Ta si povšimla, jak dva vozy zaparkovaly blízko hranice, přes kterou se pak jejich posádka vydala pěšky. Při kontrole se navíc ukázalo, že jeden z vozů má stále českou registrační značku, ačkoli jeho majitel již sedm let žije v Německu. V tomto případě nepřepsání vozu na německou registraci odporuje německému zákonu o dani z provozu motorových vozidel, poznamenal list Mittelbayerische Zeitung.

O podobném případu pašování před týdnem informovala bavorská rozhlasová a televizní stanice Bayerischer Rundfunk. Za přenášením tabákových výrobků přes zelenou hranici z Česka do Německa, shodou okolnost rovněž u Waldmünchenu, tehdy stáli dva Češi žijící v Německu. Také tehdy je policii ohlásil náhodný svědek.

Bavorská policie se mezitím obrátila na veřejnost s prosbou, aby podobné případy nepovoleného přechodu hranic a podezření na pašování obratem hlásila.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků