Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: František Kšajt, Právo

Opilý ukrajinský řidič uplácel policisty tisícovkami

Podezřele kličkující luxusní Audi 4 v sobotu v půl jedné ráno zburcovalo jinak klidnou policejní hlídku v Pichlově ulici v Pardubicích. Policisté vozidlo zastavili a nejisté kroky vystupujícího řidiče jen utvrdily jejich podezření. Přes dvě promile při dechové zkoušce mohl ukrajinský řidič jen stěží omlouvat jedním pivem.

Ilustrační foto. Foto: František Kšajt, Právo
Opilý ukrajinský řidič uplácel policisty tisícovkami

Větší překvapení však čekalo na policisty, když požádali cizince o doklady. Místo nich se opilý cizinec snažil mužům zákona vnutit hrst bankovek včetně dvou mobilních telefonů. Policisté se však nenechali podplatit a třicetiletému Ukrajinci nasadili pouta.

„Nikoho jsem nezabil, žádné problémy jsem nedělal. Nikdy v životě mi nikdo nenasazoval pouta, chci zaplatit pokutu,“ rozplakal se při zákroku cizinec a svou mateřštinou se dovolával svých práv.

Přes jeho naléhání a nářek putoval na pardubickou záchytku, kde měl dostatek času přemýšlet o následném obvinění z trestného činu.

„Policie věc šetří jako ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí pardubických policistů Jana Šrajbrová. Za tento přestupek hrozí ukrajinskému řidiči až jeden rok vězení.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků