Hlavní obsah

Opilý řidič nezvládl jízdu brněnským tunelem, skončil v kotrmelcích

Auto přes střechu převrátil v noci na pondělí namol opilý řidič v brněnském tunelu. Naštěstí se v tunelu nikdo další nenacházel.

Opilý řidič nezvládl jízdu brněnským tunelem, skončil v kotrmelcích

Třicetiletý řidič havaroval v Husovickém tunelu v pondělí nad ránem, když ve vysoké rychlosti nezvládl své auto. Přivolaní policisté provedli u muže dechovou zkoušku.

„Řidiči po nehodě naměřili hodnotu téměř 2,3 promile alkoholu. Podezřelý je tak z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

Mluvčí upozornil, že během soboty jen policisté z Rajhradu během dvou hodin přistihli pět šoférů pod vlivem alkoholu. Ve většině měli kolem půl promile, ale 25letý cizinec nadýchal přes jedno promile. V neděli odhalili dalších pět řidičů pod vlivem alkoholu a drog.

„Horší než případný postih může být v případě nehody i krácení pojistného plnění pojišťovnou. Pokud si tedy nejste jisti svým stavem, je vždy lepší řízení odložit nebo využít jiného způsobu dopravy,“ upozornil Chaloupka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků