Hlavní obsah
 

Opilí mladíci v Praze brutálně zmlátili ochranku, policie žádá o pomoc

Parta opilých mladíků zmlátila začátkem dubna ochranku nákupního centra v pražských Butovicích. Podle policie, která nyní hledá svědky události, tak učinili poté, co je ochranka vyzvala, aby se umravnili a uklidili nepořádek, který zanechávali. Pracovníci ochranky museli být převezeni do nemocnice, pachatelům hrozí až deset let vězení.

 
Opilí mladíci v Praze brutálně zmlátili ochranku, policie žádá o pomoc

Napadení se stalo už 6. dubna, policie nyní zveřejnila video a obrátila se s prosbou o pomoc na veřejnost. Podle policistů v ten den k nákupnímu centru v Butovicích dorazila kolem šesté hodiny večer parta přibližně patnácti lidí, která začala před budovou popíjet alkohol, chovat se čím dál hlučněji a zanechávat po sobě odpadky.

Na to zareagovala ochranka nákupního centra. K podnapilé mládeži se vydali dva pracovníci ostrahy a vyzvali ji, aby se utišila a způsobený nepořádek uklidila. Některé z mladíků to však vyprovokovalo a ochranku napadli.

Podezřelí z útoku na ostrahu

Foto: Policie ČR

Podnapilá mládež zmlátila zaměstnance ochranky velmi brutálním způsobem, jeden z nich byl zraněn těžce. „Napadený 29letý muž byl ošetřen a převezen do fakultní nemocnice v Motole na urgentní příjem,” řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová.

Policie pátrá zejména po dvojici pachatelů, kteří se na napadení ostrahy podíleli nejvíce. Událost kriminalisté prošetřují pro trestné činy výtržnictví a těžké ublížení na zdraví, za což pachatelům hrozí až deset let vězení. Dále jsou hledáni také dva svědci, kteří mohou policistům pomoci událost objasnit.

Svědci události

Foto: Policie ČR

„Proto se v tuto chvíli obracíme s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. Prosíme každého, kdo byl svědkem této události nebo kdo zná totožnost hledaných, aby tyto informace předal kriminalistům prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ žádá mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků