Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Nutili ženy k prostituci a drogám. Policie rozbila mezinárodní gang kuplířů

Mezinárodní policejní tým zadržel 14 lidí v několika evropských zemích včetně Česka, které podezírá z rozsáhlého organizování kuplířství. Obvinění podle kriminalistů vozili desítky žen z chudých poměrů z Rumunska do zahraničí, kde je nutili k prostituci, oběti musely rovněž brát návykové látky.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Nutili ženy k prostituci a drogám. Policie rozbila mezinárodní gang kuplířů

Zátah se odehrál v Česku, Rumunsku, Španělsku a Švýcarsku. Na případu spolupracovali detektivové z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ).

„V několika evropských státech mělo být nuceno k prostituci více než 50 rumunských žen, které pocházely z chudých poměrů a byly zcela bez prostředků. Měly být organizátory dopraveny do zahraničí za účelem provozování prostituce,” sdělil ve středu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kuplíři obětem podle vyšetřovatelů vyhrožovali a nutili je k požívání drog, na kterých se staly postupně závislými. „Peníze vydělané prostitucí tyto ženy měly odevzdávat členům organizované skupiny, kteří je pak převáželi zpět do Rumunska,” upřesnil mluvčí.

Policie zadržela celkem 14 lidí, provedla 11 domovních prohlídek a zajistila majetek obviněných. „Kriminalisté NCOZ provedli v České republice jednu domovní prohlídku a vypátrali tři poškozené ženy, které následně vyslechli. Provádění úkonů na našem území byli přítomni i dva příslušníci rumunské policie,” uvedl Ibehej.

Akci podle mluvčího koordinoval mezinárodní úřad Eurojust, který zajišťuje justiční spolupráci v rámci Evropy. „Trestní řízení vede Státní prokuratura v rumunské Constantě,” dodal Ibehej.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků