Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky

Nožem pobodal svého otce

Dvacetiletého muže, který měl pobodat nožem svého otce, stíhají zlínští kriminalisté.

Ilustrační foto Foto: Ondřej Kořínek, Novinky
Nožem pobodal svého otce

„K události došlo v pátek. Za pokus zvlášť závažného zločinu vraždy muži hrozí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let,“ informovala v pondělí mluvčí zlínského krajského policejního ředitelství Lenka Javorková.

Incident se měl odehrát minulý pátek mezi desátou a jedenáctou hodinou večer v rodinném domě v obci na Vsetínsku. „Dvacetiletý mladík po rozepři svého otce fyzicky napadl, pak vzal z kuchyně nože, kterými na otce zaútočil a způsobil mu bodnořezná poranění. Zraněnému se podařilo utéct ven před dům, kde mu přivolala rychlou záchrannou službu náhodná svědkyně,“ popsala Javorková.

V době incidentu se v domě nacházela i matka útočníka, která se snažila svému synovi v napadání zabránit, zranění při tom neutrpěla. Policisté mladíka zadrželi přímo v rodinném domku. Zraněného muže transportoval vrtulník do ostravské nemocnice.

„Krajští kriminalisté v sobotu muži sdělili obvinění ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stádiu pokusu. Vyšetřovatel podal státnímu zástupci podnět na návrh na vzetí do vazby, který soud akceptoval,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků