Hlavní obsah
Nehoda dvou osobních aut a kamiónu blokovala provoz na D1 u Brna Foto: ČTK

Nehoda se třemi zraněnými zablokovala dálnici D1 u Brna

Dopravní nehoda ochromila ve středu po poledni provoz na dálnici D1 u Brna, chvíli byla uzavřená v obou směrech a tvořily se kolony. Tři lidé se vážně zranili. Provoz se plně obnovil před 14. hodinou.

Nehoda dvou osobních aut a kamiónu blokovala provoz na D1 u Brna Foto: ČTK
Nehoda se třemi zraněnými zablokovala dálnici D1 u Brna

Nehoda se stala krátce před polednem přibližně na 196. kilometru. Srazila se dvě osobní auta a kamión, uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Před 13:00 zůstávala dálnice uzavřená ve směru na Prahu, hodinu nato policie obnovila provoz v obou směrech.

Dva zraněné lidi museli z aut vyprostit hasiči. Na místě přistával vrtulník. Řidiči opět netvořili záchrannou uličku, poznamenal mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Kolony také na D2

Těžce zraněnou ženu dopravil do Fakultní nemocnice Brno vrtulník, rovněž vážně zraněného muže transportovala tamtéž sanitka. Další muž utrpěl středně těžká zranění, uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

V místě vznikly kolony, a to i na D2 ze směru od Bratislavy. Vozy přijíždějící do Brna ke křížení s D1 vzhledem k uzavření dálnice neměly kam najíždět. Několikakilometrová kolona vznikla na D1 ve směru na Prahu.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků