Hlavní obsah
Nehoda si vyžádala čtyři těžce zraněné. Foto: Jerex

Nehoda dvou kamiónů a dodávky zablokovala D1, čtyři lidé se těžce zranili

Dálnici D1 v úterý dopoledne uzavřela nehoda dodávky a dvou kamiónů u Brna. Hasiči z vozidel museli vyprostit čtyři zraněné osoby, které předali záchranářům. Po poledni se dopravu podařilo obnovit.

Nehoda si vyžádala čtyři těžce zraněné. Foto: Jerex
Nehoda dvou kamiónů a dodávky zablokovala D1, čtyři lidé se těžce zranili

Nehoda se stala na 190. kilometru dálnice ve směru na Prahu kolem 9.30. Na místo vyjely všechny složky záchranného systému.

„Hasiči z vozidel vyprostili čtyři zraněné osoby, které předali záchranářům. Bylo zapotřebí zlikvidovat uniklé provozní kapaliny a udělat protipožární opatření,“ sdělila mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

Nehoda na D1

Foto: Miroslav Homola, Právo

„Dvě osoby byly zraněny těžce, dvě středně těžce. Byla to zranění převážně hlavy, pánve, zhmožděniny a odřeniny. Při předání do nemocnice nikomu neselhávaly životní funkce,“ řekla Novinkám mluvčí záchranné služby Barbora Zuchová.

„Příčiny nehody budou předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedl mluvčí policie Pavel Šváb.

Kolize si vyžádala uzavření dálnice. Policie odklání vozidla na exitu 190, tvoří se až tříkilometrové kolony.

Policisté po nehodě vytvořili složitý objízdný koridor, při kterém kolony aut převáděli přes místo neštěstí po dálničním přivaděči u brněnského sídliště Bohunice. I když to bylo zdlouhavé a komplikované, přece jen se podařilo kolony rozhýbat a provoz - byť omezeně - znovu obnovit.

Uzavřená dálnice D1

Foto: David Ryneš, Mapy.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků