Hlavní obsah
Ladislava Matuše se po dechové zkoušce snaží uklidnit obhájci Foto: Patrik Biskup, Právo

Násilník přišel k soudu opilý a vyhrožoval poškozenému

Domažlický soud měl v pátek začít projednávat první z případů násilného útoku ve Strýčkovicích z loňského září. K jednání ale dorazil jeden z dvojice obžalovaných Ladislav Matuš opilý a na chodbě začal vyhrožovat poškozenému, kterého musela hlídat justiční stráž. Zpacifikovat ho musela přivolaná policie. Soudce Jan Faschingbauer nakonec projednávání případu odročil.

Ladislava Matuše se po dechové zkoušce snaží uklidnit obhájci Foto: Patrik Biskup, Právo
Násilník přišel k soudu opilý a vyhrožoval poškozenému

„Obžalovaný se v podnapilém stavu dostavil již dvě hodiny před začátkem hlavního líčení. Z výsledku dechové zkoušky 1,72 promile alkoholu má soud za to, že není schopen konání hlavního líčení,“ vysvětlil soudce.

Třináctkrát soudně trestaný Matuš společně se svým bratrem Davidem měli napadnout Jiřího Sýkoru a brutálně ho zmlátit. „Za pokus těžkého ublížení na zdraví jim hrozí až desetiletý trest,“ uvedla žalobkyně Jana Fišerová.

Vazebně stíhaný David Matuš

Foto: Patrik Biskup, Právo

Davida Matuše přivezla k soudu eskorta z vazby, kde je od středy za další útok proti místním lidem. Společně se svým strýcem rozbíjeli okna sousedních domů dlažebními kostkami.

„Já už příště k soudu nepřijdu. Když mě tu chcete mít, tak mě pošlete do vazby,“ hulákal Matuš na soudce. Z jednací síně ho vyvedla policie a odvezla od soudu pryč.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků