Hlavní obsah
Záchrana lyžaře na Ovčárně Foto: Horská služba Jeseníky

Na Ovčárně se na rozbředlém sněhu těžce zranil lyžař

Těžký úraz si v úterý odpoledne způsobil 49letý muž, který si chtěl užít poslední zbytky tajícího sněhu v Jeseníkách, jízdu na rozbředlé sněhové kaši ale nezvládl. Na pomoc muži vyrazila horská služba i zdravotníci, do nemocnice ho přepravil vrtulník.

Záchrana lyžaře na Ovčárně Foto: Horská služba Jeseníky
Na Ovčárně se na rozbředlém sněhu těžce zranil lyžař

Horskou službu zalarmovali pracovníci lyžařského areálu na Ovčárně krátce po poledni.

„Jakmile jsme k němu dojeli, zjistili jsme, že má něco s nohou. Vzhledem k velkým bolestem a poloze končetiny jsme měli podezření na zlomeninu. Ihned jsme se proto spojili s dispečinkem záchranky a dohodli jsme se, že ke zraněnému vyšlou sanitní vůz,“ popsal situaci Jiří Hejtmánek z Horské služby Jeseníky.

Záchranáři pak muže zafixovali do vakuové matrace a převezli šetrně na sněžném skútru na nedaleké parkoviště.

„Když si pak zraněného převzali zdravotníci, povolali vzhledem k povaze poranění vrtulník. Lékař pak potvrdil naše podezření a posádka helikoptéry pacienta transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice,“ doplnil Hejtmánek.

Horská služba uvedla, že lyžař zřejmě nezvládl jízdu na v tuto dobu už rozbředlém sněhu.

„I přes nouzový stav v zemi je zde mnoho lyžařů, kteří si chtějí užít zřejmě poslední otevřený areál. I když lyžařská sezona končí, tak by ale měli všichni bezpodmínečně dodržovat desatero Mezinárodní lyžařské federace (FIS) pro bezpečný pohyb na sjezdových tratích,“ varoval náčelník jesenické horské služby Vítězslav Kaller.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků