Hlavní obsah
 

Muž v metru napadl devadesátiletou seniorku. Chtěla si k němu přisednout

V metru minulý týden neznámý muž napadl devadesátiletou ženu, která špatně vidí a pohybuje se o holi. Bil ji do obličeje, když ho požádala o uvolnění sedadla. Další cestující se seniorky zastali, útočníka se jim ale zadržet nepodařilo. Muže hledá policie, zveřejnila video, na kterém je vidět jeho tvář.

 
Muž v metru napadl devadesátiletou seniorku. Chtěla si k němu přisednout

Seniorka nastoupila minulou středu do metra ve stanici Prosek. Chtěla si sednout, ale celé sedadlo zabíral ležící muž. Slušně ho požádala, aby jí uvolnil místo. Jeho reakce byla však nečekaná.

„Muž ale vstal a začal ji bít rukama do obličeje. Napadené na pomoc přiskočili cestující a útočník ze soupravy vystoupil. Jeden z cestujících ho pak svalil na zem a chtěl ho zadržet do příjezdu policie,“ informoval mluvčí policie Jan Daněk.

Zachránce však nechal v metru batoh s doklady, o který nechtěl přijít. Musel se pro něj proto vrátit a se soupravou odjel. Útočník nastoupil hned do dalšího metra a policii zmizel. Poškozenou museli ošetřit záchranáři, škoda na jejích brýlích byla vyčíslena na tři tisíce.

„Jestli někdo muže na záběrech poznává, ať se ozve na linku 158. Prosíme, ať se ozvou i svědci incidentu. Někteří si událost natáčeli na telefon, což by prověřování případu mohlo pomoci,“ požádal Daněk.

Muž podezřelý z napadení

Foto: Policie ČR

Cestující útočníka zpacifikoval na peronu metra

Foto: Policie ČR

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků