Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Policie ČR

Muž si tipoval seniorky u bankomatu. Jednu ženu obral o peníze na dárky

Okresní soud v České Lípě poslal v neděli do vazby osmadvacetiletého muže, kterého kriminalisté podezřívají, že má na svědomí dvě loupeže, při kterých pokaždé obral o peníze starší ženu. Oběť si vždy dopředu pečlivě vytipoval u bankomatu.

Ilustrační foto Foto: Policie ČR
Muž si tipoval seniorky u bankomatu. Jednu ženu obral o peníze na dárky

Kriminalisté muže zadrželi v pátek vpodvečer. Naposledy udeřil 20. listopadu kolem deváté hodiny ráno, když v ulici Československé armády v České Lípě poblíž místní základní školy oloupil o 6500 korun 72letou ženu.

„Tu si vyhlédl u bankomatu Komerční banky, kde se na ni nalepil, když si vybírala finanční hotovost na nákup vánočních dárků. Když potom s penězi odcházela, sledoval ji a pod smyšlenou záminkou ji oslovil v místě, kde se zdržovalo minimum lidí,“ popsala mluvčí policie Ivana Baláková.

Muž seniorku požádal, zda by mu mohla vyměnit dvoutisícovku za menší bankovky. „Paní mu chtěla vyhovět a vytáhla z kabelky peněženku, po které se začal okamžitě sápat. Chvíli se o ni přetahovali, ale vyhrál on a i s jejími penězi utekl,“ doplnila Baláková.

Po této loupeži, k níž došlo za bílého dne a nedaleko centra města, se rozběhlo pátrání. Kriminalistům při něm pomohli i českolipští strážníci. Výsledkem spolupráce bylo nejen objasnění listopadové loupeže, ale také potvrzení toho, že stejný muž zaútočil kvůli penězům ještě na jednu ženu. A to už v říjnu, u stejného bankomatu.

Tehdy si pachatel vybral 73letou ženu, kterou sledoval při výběru peněz, a ještě dříve, než si je stačila vložit do peněženky, jí bankovky v hodnotě 8000 korun odcizil a zmizel s nimi v ulicích města.

Po zadržení byl osmadvacetiletý muž obviněn z loupeže a krádeže, za které mu nyní hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků