Hlavní obsah
 

Muž odpálil v noci v centru Brna ohňostroj. Strážníci ho po „čau” zmizet nenechali

Zvláštním způsobem na sebe při porušení vládních nařízení upozornil 38letý muž v centru Brna. Těsně před sobotní půlnocí se postavil s krabicí plnou zábavní pyrotechniky do středu tramvajového pásu v ulici Cejl, přezdívané někdy brněnský Bronx, a odpálil ji. Na místo v tu chvíli přijela hlídka městská policie.

 
Muž odpálil v noci v centru Brna ohňostroj. Strážníci ho po „čau” zmizet nenechali

Autohlídka se strážníky právě přijížděla na místo, když ji přivítal barevný ohňostroj.

„Muž rychlým krokem odešel na chodník, kde ho strážníci vyzvali k předložení dokladů. Na to jim odvětil slovem 'čau' a chtěl se kvapně vzdálit. Hlídka mu však zastoupila cestu a upozornila ho, že je podezřelý z několika přestupků,“ popsal v pondělí situaci mluvčí městské police Jakub Ghanem.

Jestli hlídka projížděla místem souhrou okolností, nebo byla prověřit oznámení směřující na muže s pyrotechnikou, strážníci neupřesnili.

Muž kromě porušení zákazu nočního vycházení nedbal ani na ustanovení městské vyhlášky o pyrotechnice a jejím přesně vymezeném použití, kam jeho prezentace rozhodně nepatří, a je také podezřelý z rušení nočního klidu.

Kromě toho si při rozhovoru s hlídkou nechránil dýchací cesty. Strážníkům řekl, že roušku u sebe nemá. „Případem se bude zabývat správní orgán,“ doplnil mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků