Hlavní obsah

Muž obviněný kvůli zmizení Aničky bude stíhán dál, žalobce zamítl stížnost

Policisté mohou nadále stíhat jednačtyřicetiletého muže, který je obviněn v souvislosti se zmizením devítileté Anny Janatkové. Státní zástupce v pátek odmítl stížnost proti obvinění. Zastupitelství o tom informovalo v pondělí.

Muž obviněný kvůli zmizení Aničky bude stíhán dál, žalobce zamítl stížnost

"Stížnost byla zamítnuta jako nedůvodná," uvedla mluvčí městského státního zastupitelství Štěpánka Zenklová.

Muž je obviněn ze zbavení osobní svobody, soudce na něj neuvalil vazbu a vyšetřován je na svobodě. Nepřiznal se k ničemu, jen řekl, že měl v ruce dívčin batoh. Na něm se také nalezla jeho DNA. [celá zpráva]

Rodina chystá další výzvu

Rodina zmizelé devítileté Aničky Janatkové chystá další výzvu o pomoc veřejnosti nejspíše na úterý. Její součástí má být znovu i finanční nabídka. Právu to v pondělí řekl rodinný přítel, který za Janatkovy hovoří s médii.

„Pořád jednáme, výzva se připravuje a ladí. O žádném odkladu nevím, jen to organizačně vyžaduje určitý čas. Myslím si, že dneska se to ještě nezvládne, teoreticky asi až zítra,“ uvedl v pondělí rodinný přítel.

Na dotaz Práva, zda součástí výzvy bude opět i nabídka finanční peněžité odměny, odpověděl, že se to asi dá předpokládat. „Bez toho by to bylo k ničemu, takže to patrně bude,“ podotkl bez přesného určení částky.

Poprvé otec Aničky nabídl krátce po jejím zmizení (13. října) v televizi 3,5 miliónu korun údajnému únosci dívky. Na jeho výzvu ale nikdo nezareagoval.

V některých médiích se v pondělí objevily spekulace, že policie zjistila v případu nové závažné skutečnosti, Janatkovi však podle rodinného přítele o ničem takovém neví.

„Že by si to nechali pro sebe a nesdělili to rodině, to bych se moc divil. Pořád platí všechno stejně, tedy bohužel vůbec nic, žádné nové informace,“ dodal rodinný přítel.

Pražská policie se v pondělí dopoledne k chystanému kroku rodiny odmítla vyjádřit, podle její mluvčí Andrey Zoulové by nicméně rodiče zmizelé dívky výzvu zveřejnili až po souhlasu kriminalistů. K tomu prý zatím nedošlo.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků