Hlavní obsah
Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky

Muž, který v Praze zajal devítiletou dívku, byl obviněn

Dvaačtyřicetiletý muž, který si v sobotu vzal v bytě v pražských Kobylisích za rukojmí devítiletou dívku, byl za tento trestný čin obviněn.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Novinky
Muž, který v Praze zajal devítiletou dívku, byl obviněn

"Motiv činu nám stále není znám. Muž využil svého práva nevypovídat," uvedla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová. Vyšetřovatel také dnes podal návrh na uvalení vazby.

Muž se v sobotu dopoledne zabarikádoval v bytě na Střelničné ulici v Praze 8 a jako rukojmí držel devítiletou dívku, kterou ohrožoval zbraní. Podle policie se jednalo o známého dívčiných rodičů, kteří mu v bytě pronajali pokoj. Po několika hodinách zásahová jednotka dívku vysvobodila a agresor skončil s lehčími poraněními v nemocnici. Odtud byl po ošetření převezen do policejní cely a vyslechnut. [celá zpráva]

Muž se v minulosti se léčil na psychiatrii. Policie původně zveřejnila, že jej čeká obvinění z trestného činu omezování osobní svobody a vydírání. Jeho skutek byl ale nakonec překvalifikován na braní rukojmí.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků