Hlavní obsah
 

Mstil se za znásilnění mužem, 10letou dívku pobodal a chtěl po ní sex

Osmnáct bodných ran nožem utrpěla letos v dubnu desetiletá dívka, kterou v Karviné brutálně napadl 21letý mladík. Když krvácela, donutil ji ještě k orálnímu sexu. Jednadvacetiletý Michal Parai se ke všemu přiznal - údajně se mstil za to, že byl nedávno také znásilněn mužem.

 
Mstil se za znásilnění mužem, 10letou dívku pobodal a chtěl po ní sex

V úterý poprvé stanul před trestním senátem Krajského soudu v Ostravě. Michal Parai je obžalován z pokusu o vraždu, dívka útok přežila jen díky shodě šťastných náhod a velmi rychlé lékařské pomoci.

Na mladíkovi, kterého eskorta přivedla z vazby ve vězeňském mundúru, nebyly po příchodu do soudní síně patrné žádné známky nervozity. Když ho soudce vyzval, ať se k obžalobě vyjádří, odmítl to. Proto soudce přečetl protokol z jeho policejního výslechu. Mladík byl zatčen tři dny po zločinu.

Jak ležela a tekla jí krev, strhnul jsem jí kalhoty a chtěl jsem po ní orální sex.
obžalovaný

„Ráno jsem si koupil toluen a šel jsem čichat do Černého lesa. Přemýšlel jsem o tom, jak mě před Vánocemi přepadl ten pán a jak po mně chtěl orální sex. Říkal jsem si, že se pomstím,“ popsal mladík situaci, která předcházela brutálnímu útoku.

Zanedlouho potkal v jedné z okrajových částí Karviné skupinku několika nezletilých dívek. „Řekl jsem jim, ať utíkají, jinak je pobodám, a vytáhl jsem ten černý nůž. Pak jsem se za nimi rozběhl, jednu jsem chytil a vícekrát jsem ji bodl. Jak ležela a tekla jí krev, strhnul jsem jí kalhoty a chtěl jsem po ní orální sex,“ řekl mladík. Dodal, že poté z místa utekl, aniž by dosáhl vyvrcholení. Zatčen byl za tři dny u své matky. „Proč jsem to udělal, nevím,“ vypověděl.

Obžalovaný Michal Parai

Foto: Aleš Honus, Právo

Podle státní zástupkyně byla motivem pomsta za neutěšenou životní situaci. „Obžalovaný sám uvedl, že chtěl dívku co nejvíce ponížit. Já jsem to nežalovala jako znásilnění v jednočinném souběhu. Je ale obžalován z pokusu vraždy ze zvlášť zavrženíhodné pohnutky, což je souhrn veškerých pohnutek, které jej k tomu útoku vedly,“ řekla žalobkyně Brigita Bílíková.

Obžalovanému hrozí v případě odsouzení až výjimečný trest, hlavní líčení je naplánováno až do konce týdne. To, že by mohl padnout rozsudek, není příliš pravděpodobné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků