Hlavní obsah

Mstil se za znásilnění mužem, 10letou dívku pobodal a chtěl po ní sex

15. 11. 2011, 10:49 – Ostrava
Právo, Aleš Honus

Osmnáct bodných ran nožem utrpěla letos v dubnu desetiletá dívka, kterou v Karviné brutálně napadl 21letý mladík. Když krvácela, donutil ji ještě k orálnímu sexu. Jednadvacetiletý Michal Parai se ke všemu přiznal - údajně se mstil za to, že byl nedávno také znásilněn mužem.

Kvůli mstě zneužil muž teprve 10letou dívkuVideo: Aleš Honus, Právo

 
Článek

V úterý poprvé stanul před trestním senátem Krajského soudu v Ostravě. Michal Parai je obžalován z pokusu o vraždu, dívka útok přežila jen díky shodě šťastných náhod a velmi rychlé lékařské pomoci.

Na mladíkovi, kterého eskorta přivedla z vazby ve vězeňském mundúru, nebyly po příchodu do soudní síně patrné žádné známky nervozity. Když ho soudce vyzval, ať se k obžalobě vyjádří, odmítl to. Proto soudce přečetl protokol z jeho policejního výslechu. Mladík byl zatčen tři dny po zločinu.

Jak ležela a tekla jí krev, strhnul jsem jí kalhoty a chtěl jsem po ní orální sex.
obžalovaný

„Ráno jsem si koupil toluen a šel jsem čichat do Černého lesa. Přemýšlel jsem o tom, jak mě před Vánocemi přepadl ten pán a jak po mně chtěl orální sex. Říkal jsem si, že se pomstím,“ popsal mladík situaci, která předcházela brutálnímu útoku.

Zanedlouho potkal v jedné z okrajových částí Karviné skupinku několika nezletilých dívek. „Řekl jsem jim, ať utíkají, jinak je pobodám, a vytáhl jsem ten černý nůž. Pak jsem se za nimi rozběhl, jednu jsem chytil a vícekrát jsem ji bodl. Jak ležela a tekla jí krev, strhnul jsem jí kalhoty a chtěl jsem po ní orální sex,“ řekl mladík. Dodal, že poté z místa utekl, aniž by dosáhl vyvrcholení. Zatčen byl za tři dny u své matky. „Proč jsem to udělal, nevím,“ vypověděl.

Foto: Aleš Honus, Právo

Obžalovaný Michal Parai

Podle státní zástupkyně byla motivem pomsta za neutěšenou životní situaci. „Obžalovaný sám uvedl, že chtěl dívku co nejvíce ponížit. Já jsem to nežalovala jako znásilnění v jednočinném souběhu. Je ale obžalován z pokusu vraždy ze zvlášť zavrženíhodné pohnutky, což je souhrn veškerých pohnutek, které jej k tomu útoku vedly,“ řekla žalobkyně Brigita Bílíková.

Obžalovanému hrozí v případě odsouzení až výjimečný trest, hlavní líčení je naplánováno až do konce týdne. To, že by mohl padnout rozsudek, není příliš pravděpodobné.

Reklama

Související témata:

Výběr článků