Hlavní obsah
Poškozená auta po nehodě. Foto: Policie ČR

Mladý řidič zdemoloval několik aut a utekl. Škoda je přes půl milionu

Pět aut naboural o víkendu 24letý řidič volkswagenu v Prachaticích. Na policejní hlídku však nepočkal a utekl. Odvahu našel až druhý den a policistům se přihlásil. Škoda byla vyčíslena na 600 tisíc korun.

Poškozená auta po nehodě. Foto: Policie ČR
Mladý řidič zdemoloval několik aut a utekl. Škoda je přes půl milionu

Policisté vyjeli v sobotu po čtvrté hodině ráno do Pivovarské ulice, kde svědci našli několik nabouraných aut. Hlídka zjistila, že z nehody je podezřelý šofér VW T – Cross.

„Muž po projetí zatáčky nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu komunikace, svým schopnostem a vlastnostem vozidla, následkem čehož s vozidlem vyjel na trávu, kde narazil do značky,“ popsala mluvčí policie Martina Joklová.

Poškozená auta po nehodě.

Foto: Policie ČR

Odhozená značka poškodila dvě zaparkovaná auta. Řidič však pokračoval dál a naboural další tři auta. Pak se sebral a odešel. Policistům se přihlásil až druhý den po nehodě. Dechovou zkoušku už policisté s ohledem na delší dobu od střetu neprováděli.

Nehodou se bude dále zabývat správní orgán, u kterého může řidič dostat až pět tisíc korun pokuty. Mnohem větší trest ho ale zřejmě čeká, když bude muset uhradit způsobenou škodu, protože nehodu řádně neohlásil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků