Hlavní obsah

Migranti se ukrývali na Břeclavsku v kamionu mezi sloupky na vinice

Dřevěné sloupky pro německé vinice, taková byla deklarace nákladu na ložné ploše kamionu z Bulharska. Řidič tam ale zaznamenal něco navíc, o čem v dokladech nebyla zmínka, načež sám oslovil hlídku celníků na dálnici D2 u Lanžhota na Břeclavsku. Celníci uvnitř našli čtyři muže bez dokladů, mělo se jednat o Afghánce.

Migranti se ukrývali na Břeclavsku v kamionu mezi sloupky na vinice

Celníci se v pátek ráno vydali na kontrolu kamionů na odstavném parkovišti bývalého hraničního přechodu. Jejich mobilní hlídku vyhledal jeden muž.

„Řidič bulharského kamionu celníky oslovil s tím, že při kontrole plachty a uzávěru na návěsu zaslechl podezřelé zvuky,” uvedla mluvčí celníků Lada Temňáková.

Deklarovaný náklad na ložné ploše opravdu byl. Ale nejen to. „V části ložné plochy bližší kabině seděli na dřevě čtyři muži. Celníci je vyzvali, aby vystoupili a předložili doklady a z důvodu bezpečnosti je také podrobili osobní prohlídce,“ popsala mluvčí.

Zajištění migrantů na dálnici D2 u Lanžhota na Břeclavsku

Foto: Celní správa ČR

Čtyři muži výzvě k prokázání totožnosti nemohli vyhovět, neměli u sebe žádné doklady totožnosti. Jediné, co předložili, byly kartičky uprchlického tábora v Rumunsku.

Podle mluvčí se s největší pravděpodobností jednalo o Afgánce. Prověřit jejich totožnost a okolnosti jejich cesty Evropou je věcí policie. Celníci přivolali hlídku a zadržené migranty jim předali k dalším úkonům.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků