Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Manažer stavební firmy objednával zboží, za které neplatil. Škoda jde do miliónů

Škodu za pět a půl miliónu korun podle policie způsobil sedmatřicetiletý muž z Ostravy, který si nyní vyslechl obvinění ze zločinu podvodu. Jako jednatel společnosti, která působila v oblasti stavebnictví, odebíral zboží, za které ale neplatil.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Manažer stavební firmy objednával zboží, za které neplatil. Škoda jde do miliónů

„Firma byla ve špatné hospodářské situaci. Vědom si skutečnosti, že nemůže dostát svým závazkům vůči věřitelům, měl obviněný od podzimu roku 2010 po dobru zhruba roku objednávat a odebírat od různých firem zboží nebo si měl objednat provedení práce. Na základě vystavených faktur muž splatil zálohy, ale i přes urgence zůstatky nesplácel. V některých případech nezaplatil ani zálohy,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Kriminalisté dosud zadokumentovali šest poškozených firem z Ostravska, Karvinska, Frýdecko-Místecka a Brněnska. „Postupně se rozrůstající spisový materiál nyní obsahuje zhruba 800 listů. Na základě výsledků detailního prověřování obvinili kriminalisté muže ze zvlášť závažného zločinu podvodu. Obviněnému hrozí až deset let vězení,“ dodala mluvčí.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků