Hlavní obsah
Poctivý nálezce vrátil peníze. Foto: MP Pardubice

Majitel vietnamské večerky našel mezi regály zákazníkovu výplatu. Nálezné odmítl

Poctivého obchodníka s potravinami mají v Pardubicích. Pan Nguyen našel ve svém obchodě obálku se 17 400 korunami a neváhal ji zanést strážníkům. Nálezné odmítl.

Poctivý nálezce vrátil peníze. Foto: MP Pardubice
Majitel vietnamské večerky našel mezi regály zákazníkovu výplatu. Nálezné odmítl

Neznámý muž zapomněl peníze v obchodu v pondělí, a když to majitel obchodu zjistil, nejenže peníze a u nich přiloženou výplatní pásku schoval, ale stáhl také videozáznam, aby se neznámý muž našel. Následně se vydal na služebnu.

„Z lístku se strážníci dozvěděli alespoň jméno, z videa pak, že se jedná o staršího člověka. Jeho bydliště v databázi nám ale bohužel nenapovědělo. Díky shodě jmen se nám ale podařilo nalézt otce hledaného muže,“ uvedl mluvčí strážníků Jiří Sejkora.

Hlídka se vydala na otcovu adresu, kde otevřel muž z videozáznamu. Byl nervózní, ale jakmile se ho strážníci zeptali, zda něco netratil, vrátil se mu úsměv. Dodal, že s penězi už se rozloučil, a byl mile překvapen.

Nálezce měl nárok na 10 procent z nálezu. Peníze však odmítl. „Mám práci, mám svoje peníze. Nepotřebuji je. Dělám to proto, že tak je to správné. Budu rád, když se podaří jejich majitele najít,“ řekl Nguyen.

Anketa
Vrátili byste nalezené peníze?
Ano, cizí peníze bych si nenechal
87.5 %
Ne, mně by taky nikdo nic nevrátil
12.5 %
Celkem hlasovalo 6176 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků