Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky

Lodi hrozí nebezpečí, psal údajný námořník ženě z Hradce. Poslala mu milion

Falešnému námořnímu inženýrovi skočila na špek 43letá žena z Hradce Králové. Minulý týden se obrátila na policii s tím, že se v červnu na internetové seznamce seznámila s 46letým námořním inženýrem z Norska, který v té době měl plout přes Středozemní moře. Po nějaké době ji muž požádal, zda by jí mohl poslat balíček se svými osobními věcmi, u kterého je třeba zaplatit poštovné. Lodi totiž hrozilo nebezpečí přepadení piráty.

Ilustrační foto Foto: Jaroslav Soukup, Novinky
Lodi hrozí nebezpečí, psal údajný námořník ženě z Hradce. Poslala mu milion

„Žena mu uvěřila a necelých padesát tisíc korun v eurech zaslala. Pak přišly další potíže s balíkem, jako proclení, pojištění, vývozní daň a jiné požadavky. Vždy se jednalo o zaplacení dalších a dalších peněz. Jelikož ženě došly úspory, vzala si u několika společností půjčku a půjčila si i od známých. Celkem za doručení balíku, který do současné doby samozřejmě nedošel, zaplatila téměř 1,3 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Dodala, že za letošní rok přijali hradečtí policisté už několikáté oznámení tohoto typu.
„Jen se jednou jednalo o amerického vojáka, novináře nebo námořníka,“ vyjmenovala Kormošová a zopakovala varování, aby lidé nikdy neposílali peníze osobě, s níž se seznámí na sociálních sítích.

Aktuální případ začali kriminalisté šetřit jako podvod. Neznámému pachateli za něj hrozí trest od 2 do 8 let odnětí svobody.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků