Hlavní obsah
Roman Janoušek v roce 2014 Foto: Milan Malíček, Právo

Lobbista Janoušek stále nemusí do vězení

Krajský soud v Brně o rok prodloužil lobbistovi Romanu Janouškovi přerušení výkonu trestu ze zdravotních důvodů. Janoušek si má odpykávat trest 4,5 roku za sražení ženy autem, rovněž usiloval o obnovu procesu.

Roman Janoušek v roce 2014 Foto: Milan Malíček, Právo
Lobbista Janoušek stále nemusí do vězení

O vývoji v případu v úterý informovala Česká televize. Janoušek u soudu požádal o další prodloužení přerušení výkonu trestu odnětí svobody podle mluvčí soudu Kláry Belkovové v březnu, krajský soud o žádosti rozhodl 15. dubna. Výsledek ale dosud nemohl sdělit, protože neměl potvrzené, že usnesení bylo doručeno všem účastníkům řízení.

Janoušek v opilosti boural v březnu 2012 v pražské Michli, kdy vrazil do vozu vietnamské řidičky a ujel. Záhy zastavil na červenou, kde ho žena dostihla a chtěla s ním situaci řešit. Janoušek ji nakonec autem srazil a znovu ujel.

Lobbista se v kauze snažil o obnovu procesu a rozsudek chtěl zvrátit posudky z psychiatrie, neurochirurgie a očního lékařství. Janoušek tvrdil, že měl v době nehody hematom na mozku, který mohl ovlivnit jeho rozpoznávací schopnosti.

Podle lékařů byl rovněž závislý na alkoholu, což v kombinaci s hematomem mohlo způsobit, že při nehodě špatně viděl.

Soudy už dříve Janouškovu žádost o obnovu řízení zamítly, pak se ho ale zastal Ústavní soud, podle kterého byla porušena práva na soudní ochranu. Nižší soud ale znovu obnovu procesu nepovolil.

Janoušek nastoupil 4,5letý trest v listopadu 2014 a ve vězení zůstal do března 2016. Potom byl ze zdravotních důvodů propuštěn na svobodu. Janoušek také v minulosti dvakrát žádal, aby mu soudy prominuly zbytek trestu. Ani jednou mu však nevyhověly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků