Hlavní obsah
Gabriela Ungerová před jednací síní Foto: Karel Otcovský, Právo

Kristýna zůstane u otce v Itálii, rozhodl soud

Desetiletá Kristýna Fontanive byla podle čtvrtečního verdiktu odvolacího soudu v Ústí nad Labem vydána svému otci do Itálie oprávněně. Krajský soud tak potvrdil verdikt litoměřického okresního soudu, který letos na jaře rozhodl o odebrání dívky své matce Gabriele Ungerové z Bechlína na Litoměřicku a jejím navrácení do péče otce.

Gabriela Ungerová před jednací síní Foto: Karel Otcovský, Právo
Kristýna zůstane u otce v Itálii, rozhodl soud

Proti rozsudku se nelze odvolat. Podle soudce Viléma Šetka je rozhodnutí litoměřických soudců v souladu s Haagskou smlouvou, která se zabývá mezinárodními únosy dětí.

Tvrdí, že matka z Itálie dívku odvezla v rozporu s rozhodnutím italského soudu a bez vědomí otce, kterému soud dívku svěřil. Podle něho se neprokázalo, že by dívka v Itálii nějak trpěla. V odůvodnění uvedl, že se vrátila do prostředí, kde devět let žila.

Ungerová ale s rozhodnutím odvolacího soudu nesouhlasí. Tvrdí, že její dcera chce zpět do Čecha a že udělá vše proto, aby mohly být zase spolu. „Budu bojovat dál,“ řekla Právu zoufalá matka.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků