Hlavní obsah

Kamión smetl v centru Ostravy lešení pod rozestavěnou lávkou

Lešení pod rozestavěnou lávkou, která spojuje rodící se obchodní centrum Nová Karolina s autobusovým nádražím, smetl ve čtvrtek ráno kamión v centru Ostravy. Provoz na Místecké ulici byl ochromen, při nehodě naštěstí nedošlo k žádnému zranění.

Kamión smetl v centru Ostravy lešení pod rozestavěnou lávkou

První informace hovořily o tom, že při nehodě byla narušena statika lávky. K tomu ale podle všeho nakonec nedošlo. „Nákladní automobil, který převážel unimobuňku, smetl jen část těžkého lešení tvořeného z kovových traverz,“ řekl mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Lešení pod lávkou strhl kamión převážející stavební buňku.

Foto: Aleš Honus, Právo

Při nehodě nebyl nikdo zraněn. „Naštěstí lešení nespadlo ani na auta, která jela za nákladním automobilem," řekl Právu na místě mluvčí hasičů Petr Kůdela.

Hasiči po desáté již dokončovali úklid rozbitého lešení a unimo buňky. "Po příjezdu na místo odklízeli těžké traverzy, pomáhali s odklizením unimobuňky a střepů na vozovce. Našim cílem je, aby důležitá komunikace mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou byla co nejrychleji zprovozněna,“ dodal Kůdela.

Hasiči odklízejí škody po nehodě.

Foto: Aleš Honus, Právo

Provoz na místě řídí policie, která i vyšetřuje příčiny nehody. Provoz bude obnoven po vyjádření statika, zda nedošlo k narušení mostní konstrukce.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků