Hlavní obsah
 

Hromadná nehoda na D1: Auta nestíhala brzdit a vrážela v plné rychlosti do převrácené cisterny

Nedělní hromadná nehoda začala havárií cisterny, která skončila na boku, pak do ní postupně vjelo několik aut. Ukázaly to záběry bezpečnostních kamer, které zveřejnilo Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Na videu je patrné, že první dvě auta jedoucí krátce po cisterně neměla šanci dobrzdit, zarážející jsou zbylé nárazy, ke kterým došlo s časovým odstupem.

 
Hromadná nehoda na D1: Auta nestíhala brzdit a vrážela v plné rychlosti do převrácené cisterny

Nehoda se stala v neděli v podvečer, na 49. kilometru u obce Psáře se ve směru na Brno srazila čtyři auta a cisterna, která začala hořet. ŘSD zveřejnilo videozáznam v pondělí.

Okolnosti nehody, při které jeden člověk uhořel a dalších deset se zranilo, policie vyšetřuje.

BEZ KOMENTÁŘE: Do policistů na D1 narazilo auto

Video: ŘSD

„Podle prvotních zjištění se řidič cisterny převážející palmový olej v jedné chvíli dostal s vozidlem do kolize, převrátil se na bok a začal hořet. Následně došlo ke střetu s dalšími osobními vozidly,“ sdělila mluvčí policie Eva Stulíková.

Poté vrazilo auto v plné rychlosti do služebního vozidla policejní hlídky, která kvůli hromadné nehodě odkláněla dopravu. Policista nehodu odnesl těžkým zraněním a skončil v nemocnici. Rovněž z této nehody zveřejnilo ŘSD videozáznam.

Kvůli následkům nehody byl do pondělí na D1 omezený provoz - ráno byl obnoven provoz na Prahu, směr na Brno se rozjel jedním pruhem kolem 10:00. Druhý pruh byl k 17:00 zprovozněn, kvůli kluzké vozovce je omezena rychlost na 80 km/h.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků