Hlavní obsah
Ilustrační foto. Foto: Městská policie Kladno

Hledaný mladík v Přerově nahlásil jméno jiné osoby. I ta byla v pátrání

Příliš chytře si nepočínal v Přerově mladík, po kterém vyhlásila pátrání policie. Když jej kontrolovala hlídka městských strážníků, řekl jí, že nemá občanku, a sdělil jí jméno jiné osoby. K jeho smůle však i po ní bylo vyhlášeno pátrání. Právo o případu, který se stal v úterý, informoval ve středu mluvčí Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Ilustrační foto. Foto: Městská policie Kladno
Hledaný mladík v Přerově nahlásil jméno jiné osoby. I ta byla v pátrání

„Hlídka prováděla tradiční kontrolu v okolí nádraží se zaměřením na bezdomovce, asociály a podivné existence. Právě v jedné takové skupince byl zjištěn jinoch bez dokladů. Na dotaz hlídce odpověděl, že mu ještě nebylo patnáct, a proto nemá občanku. Na první dobrou pak strážníkům nadiktoval nacionále, které zadali do systému,“ uvedl mluvčí.

Jméno i příjmení podle něj bez problémů prošlo, jen se u nich objevil vykřičník, že se jedná o hledanou osobu. V tu chvíli si klučina uvědomil, že je něco špatně, a vzal nohy na ramena.

„Výzvy k zastavení se míjely účinkem a uprchlík utíkal přes koleje směrem ke squatům, kde se chtěl schovat. Strážníci se rozdělili a po chvíli ho zadrželi,“ konstatoval Komínek.

Bizarnost celé situace se podle něj v plné míře ukázala až po předvedení zadrženého na policejní stanici, kde bylo zjištěno, že se dotyčný vůbec nejmenuje tak, jak uvedl. „Nicméně když sdělil své skutečné jméno, vyšlo najevo, že je několik měsíců v pátrání a páchá trestnou činnost,“ doplnil Komínek s tím, že chlapci je patnáct let a je z Přerova.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků