Hlavní obsah

Hasičský vůz v Ostravě se propadl kvůli starým trubkám, roky z nich tekla voda

Za úterním propadnutím hasičského vozu na ostravském Masarykově náměstí je podle všeho voda, která unikala z léta nepoužívaného vodovodního potrubí či starých nezaslepených trubek. S odkazem na výsledky geologického a geofyzikálního průzkumu to oznámila mluvčí radnice Andrea Vojkovská. Zároveň vyloučila, že by propad souvisel s nedávnou rekonstrukcí náměstí.

Hasičský vůz v Ostravě se propadl kvůli starým trubkám, roky z nich tekla voda

Mluvčí dodala, že po provedených průzkumech lze říci, že je místo bezpečné. Celkové prověření podloží náměstí bude provedeno v příštím týdnu, kdy bude zahájena druhá část objednaných průzkumů.

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz, do jehož správy náměstí patří, už v místě nechal vybudovat provizorní oplocení a zabezpečil výkop proti sesutí. Propadlinu monitorují i městští strážníci. [celá zpráva]

Rekonstrukcí hlavního ostravského náměstí, které se opravovalo před třemi lety, se kvůli možnému podvodu zabývá protikorupční policie. Při opravách byl pravděpodobně použit méně kvalitní dlažební materiál, než jaký vyžadoval projekt. Hlavním dodavatelem stavby byla společnost Tchas, dnes Eiffage Construction. Renovace stála přibližně 100 miliónů korun.

Město už před časem přiznalo, že rekonstrukce nebyla provedena kvalitně. Jen náklady na vydláždění náměstí činily bez daně zhruba 34 miliónů korun. Nekvalitní materiál navíc není jediným problémem, protože dlažba se také rozvolňuje. Město proto po společnosti Eiffage Construction požaduje předláždění náměstí.

Roční rekonstrukce Masarykova náměstí skončila v červnu 2007. Vydlážděno je téměř 10 000 metrů čtverečních.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků